OCP przewoźnika kalkulator – spora ilość klientów wymaga od przedsiębiorstw transportowych posiadania OCP ubezpieczenia. Chcą zyskać pewność, iż powierzone przewoźnikom towary zostaną zabezpieczone na wypadek zdarzeń niespodziewanych. Warto dowiedzieć się, jaki zakres ochrony posiada ubezpieczenie OCP i jaki jest koszt jego zakupu, jak również jakie są wady tego rodzaju ubezpieczenia.
OCP kalkulator online
Jeżeli zechcemy znaleźć szybko odpowiednią dla nas polisę, która zostanie dobrana według potrzeb naszej firmy, warto skorzystać z fachowej pomocy. Doświadczenie w prowadzeniu współpracy z przedstawicielami w branży ubezpieczeniowej sprawia, iż z łatwością zostanie do nas dobrane właściwe ubezpieczenie w możliwie najatrakcyjniejszej cenie. Wystarczy wypełnić odpowiedni formularz w kalkulatorze i uzyskamy cenę, jaką przyjdzie nam zapłacić za najlepsze ubezpieczenie OCP.
- wypełnienie takiego formularza, nie zajmuje więcej aniżeli parę minut,
- dokonamy porównania ofert od firm ubezpieczeniowych,
- po przedstawieniu ofert przez właściwych doradców, dostaniemy nieco czasu na podjęcie końcowej decyzji.
Ubezpieczenie OCP – czym właściwie jest?
OCP jest ubezpieczeniem cywilnej odpowiedzialności drogowego przewoźnika, który zajmuje się zawodowo przewożeniem towarów. Tak samo jak ubezpieczenie OC, tego rodzaju polisę zawieramy z firmą ubezpieczeniową na okres 12 miesięcy. Równocześnie OCP, to ubezpieczenie dobrowolne. Warto, jednakże takie mieć w posiadaniu, żeby ograniczać straty wiążące się z prowadzeniem działalności w transportowej branży. Wyróżnić można dwa typy polisy OCP:
- OCP dla międzynarodowego transportu,
- OCP dla krajowego transportu.
Zakres ochrony polisy OCP, może być bardzo różny. Ubezpieczyciele wezmą w niej pod uwagę zapisy przewozowego prawa (na terenie naszego kraju), jak również Konwencji na temat drogowego przewozu międzynarodowego towarów w wypadku zagranicznego transportu.
Polisa OCP – czy jest ona obowiązkowa?
Nie, bowiem w zgodzie z obowiązującymi przepisami polisa OCP jest dobrowolna. Równocześnie, jednakże kupno ubezpieczenia dla firmy transportowej stanowi konieczność, gdyż większość spośród klientów nie powierzy im przewożenia niemającego ubezpieczenia towaru. W przypadku utraty albo uszkodzenia towaru, polisa OC w wersji podstawowej, nie pokryje szkód.
Polecamy również uwadze:
-
- agencja pracy tymczasowej obowiązkowe OC Kraków https://www.fullpolisa.pl/wylicz-skladke/ubezpieczenie-oc-agencji-pracy-tymczasowej/krakow/
- oc dla firm budowlanych cennik Starachowice https://www.fullpolisa.pl/wylicz-skladke/ubezpieczenie-oc-firmy-remontowo-budowlanej/starachowice/
- agencja pracy tymczasowej ubezpieczenie wielkopolskie https://www.fullpolisa.pl/wylicz-skladke/ubezpieczenie-oc-agencji-pracy-tymczasowej/wielkopolskie/
Ubezpieczenie OCP przewoźnika https://www.bethebest.edu.pl/ocp-przewoznika-kalkulator/ stanowi zatem gwarancję bezpieczeństwa dla klientów, iż powierzony towar przewoźnikowi jest odpowiednio zabezpieczony. Natomiast za sprawą posiadania takiego ubezpieczenia, firmy przewozowe poszerzają swoją wiarygodność wobec usługodawców, jak również uzyskują finansową ochronę w przypadku powstania szkód od strony towarzystwa ubezpieczeniowego.
Jaką ochronę zapewnia nam ubezpieczenie OCP?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, ubezpieczenie OCP standardowo chroni przed pożarem towaru, kradzieżą, zniszczeniem czy jego uszkodzeniem, jak również przed opóźnieniami w dostawie. Ubezpieczenie zapewni ochronę nie tylko przewoźnikowi, ale też jego klientom. Jeżeli dojdzie do powstania szkody, firma przewozowa uniknie kłopotów finansowych, zaś jej usługodawca dostanie odszkodowanie za swoje straty.
Za odpowiednią dopłatą zakres ubezpieczenia OCP przewoźnika https://www.fullpolisa.pl/wylicz-skladke/ubezpieczenie-ocp-przewoznika/, będzie można także poszerzyć. Firmy ubezpieczeniowe zapewniają również ochronę w przypadku awarii chłodniczych agregatów. Jeżeli towar przewożony w chłodni ulegnie uszkodzeniu na skutek niesprawności, wyłączenia samoczynnego urządzenia albo jego zwarcia w elektrycznym układzie, to firma ubezpieczeniowa zapłaci za straty. Polisy OCP z dużym zakresem chronią także towar, jeżeli ulegnie on uszkodzeniu, kiedy auto nie ma ważnego technicznego badania. Poza tym, wybrane firmy ubezpieczeniowe oferują także zabezpieczenie ładunku na wypadek, jeśli kierowca doprowadzi do jego zniszczeń jadąc ciężarówką na podwójnym gazie.
Polisa OCP – kiedy nie zadziała?
Firmy ubezpieczeniowe w swoich polisach OCP, mogą stosować pewne wyłączenia co do ochrony. Znaczy to, iż ubezpieczenie w formie podstawowej nie ochroni przykładowo przewozu towarów niebezpiecznych, żywych zwierząt, dzieł sztuki czy też pieniędzy. Ubezpieczyciel może także odmówić objęcia zakresem ochrony droższego elektronicznego sprzętu. Niemniej jednak za właściwą dopłatą, możemy poszerzyć zakres ochrony danego ubezpieczenia OCP.
Poza tym, firmy ubezpieczeniowe mogą nam odmówić wypłacenia odszkodowania, jeżeli z winy firmy transportowej albo zatrudnionego w niej pracownika dojdzie do zaniedbań. Wyłączeniem w zakresie ochrony ubezpieczenia OCP, może być na przykład:
-
-
- postój na parkingu niestrzeżonym,
- wjazd do kraju, gdzie nie obowiązuje ubezpieczenie OCP,
- niewłaściwy załadunek (chociażby brak zabezpieczenia pasami) albo nieodpowiednie rozmieszczenie ładunków w obrębie naczepy (przykładowo przewożenie pożywienia w zbyt niskich temperaturach),
- nieprzestrzeganie przepisów związanych z czasem pracy kierowcy,
- kierowanie pojazdem przez osobę, która nie posiada właściwych uprawnień,
- uszkodzenie pojazdu.
-
Dlatego też niezwykle istotne będzie to, żeby przed zawarciem umowy ubezpieczenia, zapoznać się bardzo dokładnie z ogólnymi jego warunkami.
Full Polisa Łukasz Wnuk |
Promienna 33B |
05-200 Marki |
609 103 308 |
www.fullpolisa.pl/ |